Żwirek dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kota
W każdym mieszkaniu, gdzie znajduje się kot, musi być też odpowiedni żwirek. Koty zawsze załatwiają się w kuwetach, dzięki czemu piecza nad nimi jest wygodniejsza niż gdy posiadamy psa. W kuwecie powinna być przechowywana pewna substancja, która będzie miała za zadanie absorbować to, co wydala kot. Dawniej właściciele kotów zapełniali takimi mieszaninami jak trociny, piasek albo gazety. Niemniej
są to materiały, które powodują, iż oczyszczanie i uzupełnianie są dość monotonne, a dodatkowo nie pochłaniają zapachu oraz nie zbrylają się. Okazuje się, że zwierzak raczej nie będzie pragnął załatwić się w brudnej toaletce – zdarza się, że wybiera sobie inne świeże miejsce. Z tego względu dobre uzupełnianie kociej toalety to priorytetowa sprawa nie jedynie dla zwierzaka, lecz też dla opiekuna, który powinien zajmować się utrzymaniem czystości. Na szczęście wykorzystywanie takich rzeczy jak wiórki czy gazety nie są już obowiązkowe, gdyż sklepy zoologiczne oferują na prawdę komfortowe wyjście, czyli żwirek dla kotów.
Posiadacze kociaków mają na prawdę wybór żwirków do kuwetek. Fundamentalną właściwością podłoży zbrylających dla zwierząt ma być pochłanianie zapachu i zbrylanie się, dzięki czemu możemy w bezproblemowy sposób wyprzątnąć kuwetę. W serwisach zoologicznych na ogół możemy zamówić nawet kilka rodzajów żwirku. Zasadniczo możemy sklasyfikować żwirki na poniższe rodzaje: żwirki żelowe, drewniane , żwirki bentonitowe.
Każdy z podanych żwirków posiada inne cechy i to od właściciela zależy, na który się nastawi. Wybierając żwirki dla kota, trzeba wziąć pod rozwagę ich zalety i minusy.
Żwirek silikonowy wykonany jest z tworzywa nazywanym wapienno-piaskowiec. Charakteryzuje się tym, że doskonale absorbuje koci mocz oraz gromadzi go wewnątrz granulek. Świetnie eliminuje brzydkie zapachy, dzięki czemu nie ma potrzeby częstego czyszczenia kuwety. Minusem żwirku wapienno-piaskowego jest szczegół, że po określonym czasie przyjmuje żółtego zabarwienia, co wygląda raczej nieprzyjemnie – z tego powodu warto jest wykorzystywać go w kuwetach zamkniętych.
Żwirek z drewna okazuje się wydajny i świetnie niweluje niechcianą woń. Niewątpliwą zaletą drewnianego podkładów dla zwierząt jest możliwość spłukania go do kanalizacji (rzecz jasna w niewielkich ilościach). Na ogół taki żwirek drewniany może być bardzo rozdrobniony i lekki, tj. wiórki, z tego względu, bywa że rozchodzi się po pomieszczeniach na zwierzęcych nóżkach.
Żwirek bentonitowy to raczej modny rodzaj żwirku, który zbryla się w grudki, dlatego czyszczenie po zwierzaku jest bezproblemowo. Można taki żwirek zamówić w przystępnych kosztach. Na trwałe niwelują zapachy. Nie można jednak wyrzucać go w toalecie, ponieważ będzie skutkować to zapchaniem. Posiadacze najczęściej zbierają bentonit do worka na śmieci a nastepnie wynoszą go do śmietnika.
Dobrze jest zdecydować się na odpowiedni żwirek dla kotka, ponieważ niezwykle upraszcza to opiekę nad kotkiem. Zagwarantowanie dobrej toaletki kotu to rola właściciela, warto jest przejrzeć rozwiązania, które oferują dzisiaj producenci.

źródło: https://www.e-pazur.com/k20,koty-zwirki-dla-kota.html

Categories: Edukacja
google: {

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

Rolety zewnętrzne świdnica

Posted on Feb - 28 - 2020

Comments Off on Rolety zewnętrzne świdnica

Praca zakończeniowa w szkole

Posted on Jul - 6 - 2018

Comments Off on Praca zakończeniowa w szkole

Zadbajmy o naturę!

Posted on Jul - 6 - 2018

Comments Off on Zadbajmy o naturę!

Z jakich powodów trzeba...

Posted on Jul - 6 - 2018

Comments Off on Z jakich powodów trzeba unowocześnić polskie rolnictwo?

Pięlęgnacja działki

Posted on Jul - 6 - 2018

Comments Off on Pięlęgnacja działki